بیمه مسافرتی بیمه دانا

  1. خانه
  2. بیمه مسافرتی بیمه دانا

بیمه مسافرتی مسافران عازم به خارج از کشور :

توسعه همکاری های اقتصادی بین کشورهای مختلف به همراه گسترش روز افزون گردشگری در جهان موجب افزایش تعداد مسافران شده است .شاید سفرهای امروزی به اندازه سفرهای گذشته آبستن خطرهای متعدد نباشند اما همچنان سفر علاوه بر هیجان و شگفتی با حادثه و بیماری نیز همراه است .بیمه مسافرتی سرمایه پنهان و یار و یاور هر مسافر در طول مدت سفر است . در حال حاضر برای ورود به بسیاری از کشورهای جهان داشتن بیمه مسافرتی الزامی است .

خدمات بیمه مسافرتی :

پرداخت هزینه های جراحی و بستری بیمه شده :

پرداخت هزینه فوریت های پزشکی تا سقف 50/000 یورو شامل ویزیت اولیه ، خدمات تصویربرداری و آزمایشگاهی ، هزینه های دارویی ، جراحی های سرپایی ، فیزیو تراپی ، انتقال مصدومان و بیماران به مراکز پزشکی مربوطه ناشی از حادثه یا بیماری و سایر هزینه های درمانی که بدون سابقه قبلی واقع شوند و هزینه فوریت های دندانپزشکی

تبصره : سقف تعهد بیمه نامه برای هزینه فوریت های دندانپزشکی ( شامل کشیدن ، پر کردن موقت به منظور رفع درد و کاهش التهاب دندان ) 400 یورو با 25 یورو فرانشیز می باشد .

ارایه اطلاعات مورد نیاز بیمه شده :

ارایه اطلاعاتی از قبیل نشانی بیمارستان ها ، مراکز جراحی محدود و دیگر مراکز تخصصی جهت بیماران و مصدومان و ارایه توصیه های لازم.

بازگرداندن جسد متوفی :

اتخاذ تمهیدات لازم برای انتقال یا بازگرداندن جسد بیمه شده ، در صورت فوت طی مدت اعتبار قرارداد و تقبل هزینه های آماده سازی و تهیه تابوت لازم برای انتقال جسد به نزدیکترین فرودگاه تا محل دفن در کشور ایران.

تذکر: هزینه های مراسم تشییع و تدفین تحت پوشش نمی باشد

بازگرداندن کودکان بی سرپرست:

اخذ تمهیدات لازم به منظور بازگرداندن کودکان همراه زیر 15 سال بیمه شده تحت نظارت فردی بزرگسال به کشور ایران در مواقعی که پس از وقوع حادثه و به موجب خدمات امداد ، انتقال پزشکی یا بازگرداندن جسد ، بیمه شده قادر به سرپرستی کودک یا کودکان همراه زیر پانزده سال خود نباشد.

معاضدت حقوقی:

اگر بیمه شده به موجب مقررات مدنی کشور مقصد و مطابق موارد مندرج در شرایط عمومی پیوست بیمه نامه تحت تعقیب قرار گیرد ، پرداخت هزینه های دفاعی تا سقف 1500 یورو.

دیدار اضطراری از مبدا ایران :

تامین مخارج انتقال یکی از اعضای درجه یک خانواده ی بیمه شده از کشور ایران ( هزینه ی رفت و برگشت به محل بستری بیمه شده ) در صورتی که بیمه شده به علت حادثه یا بیماری بیشتر از ده روز در بیمارستان بستری شود. (مطابق موارد مندرج در شرایط عمومی) تا سقف 10 روز متوالی و حداکثر 850 یورو.

جستجو و نجات فرد بیمه شده :

هنگام وقوع حوادث ، مشارکت در پرداخت هزینه جستجو و نجات بیمه شده تا سقف 5000 یورو .

بازگشت اظطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده :

هنگامی که بیمه شده به دلیل فوت ناگهانی یکی از اعضای نزدیک خانواده خود ( تا بستگان درجه دو ) ناچار به توقف سفر شده و چنانچه وی قادر به بازگشت با وسیله شخصی خود یا وسیله ای که برای سفر اجاره شده است نباشد ، بیمه مسافرتی هزینه سفر وی به کشو محل اقامت را پرداخت خواهد نمود .

تحویل و ارسال دارو :

بیمه مسافرتی هزینه های ارسال اظطراری دارو در صورت فقدان آن در محل اقامت بیمه شده را حتی در صورتی که توسط پزشک معالج وی قبل از سفر تجویز شده باشد پرداخت میکند.

ارسال پیام ها و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اظطراری :

بیمه مسافرتی مسئولیت ارسال پیام های اظطراری بیمه شده را در ارتباط با حوادث مشمول پوشش برعهده خواهد گرفت ، همچنین به تقاضای بیمه شده اطلاعات پایه درباره مراجع درمانی نظیر پزشکان ، متخصصین ، دندانپزشکان یا پیراپزشکان نزدیک محل اقامت و نشانی بیمارستان ها ، مراکز پزشکی ،داروخانه ها و آمبولانس ها را به استثنای مراکز تشخیص پزشکی در اختیار بیمه شده قرار خواهد داد .

یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی :

بیمه مسافرتی راهنمایی های لازم در خصوص نحوه گزارش سرقت یا فقدان بار و ملزومات شخصی را به بیمه شده ارایه نموده و برای یافتن آنها همکاری خواهد نمود . در صورت یافته شدن ملزومات مذکور شرکت حمل کننده انتقال آن را به مقصد مورد نظر بیمه شده یا کشور محل اقامت وی بر عهده خواهد گرفت .

توجه : خدمات این بیمه نامه در طول سفر و جهت هزینه های ناشی از حادثه و بیماری که منشا قبلی نداشته باشد خواهد بود .

مقصد مسافرت :

دربیمه مسافرتی مسافران بر اساس مقصد مسافرت خود می توانند یکی از گروههای زیر را انتخاب کنند

1- تمام کشورهای جهان به جز آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، ژاپن و چین

2-تمام کشورهای جهان ( بدون استثناء )

کاهش تعهدات بیمه مسافرتی:

در صورت تمایل به خرید بیمه نامه ارزانتر منوط به پذیرش بیمه نامه توسط سفارت کشور مقصد مسافرین محترم میتوانند به جای بیمه نامه اصلی که تا سقف 50/000 یورو پوشش بیمه ای دارد بیمه نامه 30/000 یورو خریداری کنند

دربیمه مسافرتی هزینه فوریت های دندانپزشکی برای هر بیمه شده تا سقف 250 یورو با 25 یورو فرانشیز کاهش می یابد .

حق بیمه :

حق بیمه بیمه مسافرتی بر اساس سن مسافر و مدت زمان سفر و کشور مقصد تعیین میشود

 

 

سوالات متداول بیمه مسافرتی:

1- مبنای محاسبه تارخ شروع بیمه مسافرتی از چه تاریخی است ؟ تاریخ صدور بیمه یا تاریخ خروج از کشور ؟

مبنای تاریخ شروع بیمه مسافرتی از تاریخ خروج از کشور است . شاید شما یک هفته قبل از مسافرت اقدام به خرید بیمه مسافرتی هفت روزه کرده باشید در چنین شرایطی اگر شروع بیمه مسافرتی شما از تاریخ صدور بیمه باشد عملا قبل از شروع سفر اعتبار بیمه نامه شما به پایان رسیده است لذا شروع اعتبار بیمه مسافرتی تاریخ خروج از کشور است .

2- در صورتیکه به هر دلیلی مسافرت کنسل شد آیا میتوان بیمه مسافرتی را باطل کرد ؟

بله در صورتیکه بدلیل عدم اخذ ویزا مسافرت لغو شود بیمه نامه با کسر 2000 تومان باطل و حق بیمه مسترد میگردد و در صورتیکه ویزا اخذ اما مسافرت صورت نگرفته باشد منوط به اثبات عدم انجام مسافرت و انقضاء تاریخ اعتبار ویزا با کسر 2000 تومان بیمه نامه ابطال و حق بیمه مسترد میگردد .

3- خدمات فوق در خارج از کشور توسط چه سازمان و یا شرکتی ارایه میگردد :

کلیه خدمات توسط شرکت اواسان (evasan) سوییس یا ایفرا (ifra) اتریش در محل عرضه میگردد

در صورت نیاز به خدمات بلافاصله پس از وقوع حادثه و یا بیماری و حداکثر ظرف مدت 72 ساعت پس از شروع بستری با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نموده و نام ، شماره بیمه نامه ، شماره گذرنامه خود را اعلام کنید .

وب سایت شرکت اواسان https://www.evasan.com ایمیل : info@evasan.com

تلفن تماس سوئیس : 9295252-22-0041 فکس سوئیس : 9295255-22-0041

وب سایت شرکت ایفرا https://www.ifra.at/en/ تلفن تماس :004327424911

توضیح : به دلیل قطع همکاری شرکت اواسان سوییس بدلیل نگرانی از اعمال تحریم های آمریکا از تاریخ 16 تیرماه 1397 شرکت امدادرسانی IFRA از کشور اتریش طرف قرارداد بیمه دانا شده است لیکن شرکت اواسان نسبت به کلیه افرادی که قبلا بیمه اواسان خریداری کرده اند بطور کامل متعهد بوده و خدمات مورد نیاز آنها را ارائه خواهد داد .

دفتر پاسخگویی تهران (شرکت یاریگر امید ایرانیان ) : 88747084-21-0098

4- آیا امکان تمدید یا افزایش مدت بیمه مسافرتی در طول سفر وجود دارد ؟

چنانچه بعد از خرید بیمه مسافرتی و خروج از کشور بیمه گذار قصد افزایش مدت بیمه نامه را داشته باشد ، افزایش مدت بیمه امکان پذیر نیست لذا توصیه ما به مسافران این است که برای مدت زمان بیشتری بیمه نامه خریداری کنند تا در چنین شرایطی بدون بیمه نباشند

بیمه مسافرتی مسافران ورودی به کشور :

بیمه مسافرتی مسافران ورودی به کشور (ایرها ) مجموعه ای از خدمات متنوع بیمه ای را به مسافران ورودی به ایران عرضه می نماید . در بیمه ایرها چنانچه بیمه شده در طول مدت اعتبار بیمه نامه و از لحظه ورود به کشور ایران دچار صدمات بدنی ناشی از حادثه یا بیماری ناگهانی شود از خدمات و مزایای بیمه بهره مند میگردد . (جهت دریافت اطلاعات بیشتر از بیمه ایرها کلیک کنید)

فهرست